Петмина загинати при пад на мал авион во САД

Мал патнички авион се урна во среда навечер околу 18:30 часот по локално време во американската сојузна држава Џорџија, при што загинале пет лица.Како што јавуваат американските медиуми, авионот полетал од Нешвил нешто пред 18:30 часот, а во него имало седум лица. Еден од преживеаните е пилотот.Тој наводно се обидел да слета на пистата на аеродромот Томсон-МекДафи, но ја промашил пистата и се урнал во блиската шума, на оддалеченост од околу 40 километри од Аугуста.
МакфаксМал патнички авион се урна во среда навечер околу 18:30 часот по локално време во американската сојузна држава Џорџија, при што загинале пет

Пронајдете не на следниве мрежи: