Петровски: Немаме победа на избори од доаѓањето на Христијан Мицкоски

Loading...

Петровски: Немаме победа на избори од доаѓањето на Христијан Мицкоски

Се погласно се зборува од широкото членство дека треба да се одржи Конгрес на ВМРО ДПМНЕ и да се побара одговорност за катасрофалниот пораз на последните парламентарни избори.

Денеска беше одржана прес конференција на иницијативниот одбор за свикување на Конгрес. Еве одговори и на дел од новинарските прашања.

Прес конференција 29 август 2020, новинарски прашања

Мицковски да се соочи со реалноста, да престане да шири лажни вести и да си даде оставка. Заканите ги сметаме за сериозни ама не не плашат, напротив сите ќе бидат пријавени соодветно.

Публикувахте от Филип ЗА Македонија в Събота, 29 август 2020 г.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...