„Пет луѓе во мојата куќа се заразени, ова може секому да му се случи“: Опра Винфри се огласи по хоспитализацијата

Опра требаше да биде водителка на емисијата „CBS Mornings“ во која разговара со писатели, а во вторникот нејзината пријателка Гејл ја водеше емисијата.Веста која го обиколи светот пред неколку часа е дека  Опра Винфри итно е хоспитализирана, а нејзината пријателка Гејл Кинг откри дека водителката има сериозни дигестивни проблеми, односно дека завршила во болница поради цревни вируси.Гејл сега преку Инстаграм откри дека Опра повеќе не е во болница, но имала здравствени проблеми кои ја оддалечиле.Опра требаше да биде водителка на шоуто „CBS Mornings“ во кое разговара со писатели, а во вторникот наместо тоа, серијата ја водеше Гејл. По шоуто и се јавила на Опра и си објаснила што и се случило.– Бев во итната медицинска помош и бев дехидрирана. Устата ми беше сува, не можев да ја задржам водата во себе. Сè уште не сум на 100 отсто, но подобра сум –  изјави таа.– Пет лица во мојата куќа се исто така заразени. Измијте ги рацете, ми кажаа дека се шири со допир. Инфекцијата живее на кваки и огради до 10 часа, ако ја допрете таа површина по заразено лице, ќе ја добиете и вие –  рече таа.Официјална изјава испрати и нејзиниот портпарол до CNN.„Госпоѓа Винфри се опоравува од цревниот вирус и прими интравенска инјекција за дехидрација по препорака на нејзиниот лекар. Секој ден се одмара и се чувствува подобро“.

Пронајдете не на следниве мрежи: