Пет нови сомнителни случаи од вирусот АХ1Н1

Подготвени ли се медицинските установи во земјава за прием на заболени од новиот тип на грип. Воената болница во Скопје заедно со инфективните одделенија во …

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.