Пет рецепти за појадок со јајца

Loading...

Појадокот е најважниот оброк во денот, нели? Затоа е добро да одвоите време во вашиот утрински распоред и да направите хранлив и вкусен појадок што ќе ви даде енергичен почеток на денот.
Јајцата се одличен извор на протеини и се супербрзи за готвење, па затоа и најчесто се дел од утринското мени. Ако сте љубители на јајца, овие рецепти се совршени за вас.
Дел од јадењата што ги предлага тимот на Tasty може да ги подготвите од напред и да ги чувате во фрижидер или замрзнувач и со тоа да заштедите време наутро.

loading...