Пет рецепти за чиа пудинг

Loading...

Чиа семето е суперхрана бидејќи содржи многу витамини и минерали: има повеќе калиум отколку банана, повеќе калциум од кравјо млеко, повеќе железо од спанаќ, повеќе омега-3 од лосос, а содржи и фосфор, цинк, магнезиум, и витамини од Б групата.
Пудингот од чиа е здрав и вкусен десерт. На YouTube каналот The Cooking Foodie има 5 одлични рецепти. Погледнете го видеото.

loading...