Пет рецепти за чиа пудинг

Чиа семето е суперхрана бидејќи содржи многу витамини и минерали: има повеќе калиум отколку банана, повеќе калциум од кравјо млеко, повеќе железо од спанаќ, повеќе омега-3 од лосос, а содржи и фосфор, цинк, магнезиум, и витамини од Б групата.
Пудингот од чиа е здрав и вкусен десерт. На YouTube каналот The Cooking Foodie има 5 одлични рецепти. Погледнете го видеото.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.