Печена овесна каша

Loading...

Потребни состојки:
1 и пол шолја овесни снегулки
1 шолја млеко
1 лажица какао
1 лажица печиво
1 лажица мелено ленено семе
1 лажица мед(или друг засладувач)
Половина банана
Начин на подготовка:
Ставете ги сите состојки во блендер и изблендирајте ги. Префрлете во огноотпрен сад. Печете на 200 степени околу 15-20 минути. Откако ќе се испече ставете си додатоци по избор. Може да ставите парчиња чоколадо, лажичка путер од кикирики и различно овошје.

loading...