Печени пиперки со лукче – рецепт кој секоја домаќинка треба да го знае

Loading...

Старите домаќинки веќе знаат да подготват пиперки со лук, па затоа ова повеќе е упатство за помладите жени.
Состојки
– Свежи пиперки
– Магдонос
– Лук
– Сол, масло и оцет

loading...