Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Овој рецепт ќе му се допадне на целото семејство.
Потребни ви се неколку состојки кои најверојатно веќе ги имате дома: јаболка, цимет, малку овес, суво грозје и ореви.
Погледнете го видеото.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.