Печено пиле со раскошен сос

Loading...

Немате идеја за денешниот неделен ручек? Печено пиле звучи супер, но не сакате да заглавите во кујна со часови. Затоа ви предлагаме рецепт кој не подразбира комплицирана подготовка, ставање путер и зачини под кожата или состојки што ретко се наоѓаат.
Само следете ги инструкциите на Kitchen Sanctuary и ќе го направите највкусното сочно пиле со крцкава кожичка што некогаш сте го јаделе. А потоа, ќе го направите и идеалниот раскошен сос од соковите во кои се печеше пилето.

loading...