Пејачка загина на бина додека пееше- ја погодил огномет

Loading...

Јоана Сeинз Гарсија (30), пејачка од групата Супер Холивуд на бина ја погодил огномет додека пеела.
Додека настапувала групата која брои 15 членови, Јоана ја погодил огномет во стомакот, па со тешки повреди била пренесена во болница каде и починала.
За време на настапот околу бината имало илјадници луѓа, а несреќата се случила во 1 и 49 часот, а брзата помош пристигнала 25 минути подоцна.

loading...