Пилешко на француски начин

Потребни состојки:
400 г пилешки стек
1 чешне лук
500 г печурки
20 мл маслиново масло
Сол и бибер
Мајчина душичка
200 г павлака за готвење
150 г кравјо сирење
100 г моцарела
2 јајца
Печете на 180 степени околу 30 минути.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.