Пица-тост

Loading...

Потребно
1 парче леб
1 лажица доматно пире (или домати на коцки од конзерва)
2 парчиња шунка
1/3 црвена пиперка
50 г сирење / кашкавал
зачин по избор
Подготовка
Намачкајте го парчето со доматно пире.
Постелете шунка.
Исечете букви на ситно и растурете по парчето.
Посипете со рендано сирење или кашкавал и печете до мирување.
Посипете со зачин.

loading...