Пијалак од 4 состојки за топење на несаканите килограми

Loading...

Потребни состојки:
1 супена лажица чиа семки
1 лимон, исцеден
1 супена лажица мед
350 милилитри вода


Начин на подготовка:
Потопете ги чиа семките во вода и оставете ги отстојат 1 час. Потоа исцедете ги и измешајте ги со трите состојки од листата. Ставете ги во блендер и добро изматете. При послужување можете да ставите свеж лимон за посилен вкус.

loading...