Пијалок од кој исчезнува салото на стомакот

Loading...

Ако сакате да си ја вратите нормалната тежина која варираше за време на празниците или пак решивте дека сега е идеално време да почнете со некоја диета против салото на стомакот, пробајте го овој топач на масти.
Важно е пијалакот да го направите правилно и да го консумирате редовно.


Рецепт:
1 шолја сок од домати
¼ шолја сок од лимон
1 лажичка изрендан ѓумбир
1 луто пиперче или ½ лажичка бибер
2 стебла целер
Помешајте го сокот од домати, сокот од лимони, ѓумбирот и мелената лута пиперка. Треба да добиете 220ml пијалак.
Послужете го во стаклени чаши и додајте стебло целер во пијалакот.
Целерот треба да го јадете паралелно додека го испивате сокот.
Дневно треба да пиете по 3 чаши, а ако подготвите повеќе, слободно може сокот да го чувате затворен во тегла или шише во фрижидер.

loading...