Пијалок од пет состојки кој ги елиминира сите непријатни телесни мириси

Loading...

Храната и пијалоците кои ги внесуваме во организамот влијаат на нашето здравје, расположение, но и на телесните мириси кои ги излачуваме преку пот, плунка или голема и мала нужда.
Ако сакате да бидете сигурни дека вашиот дигестивен систем правилно функционира и дека ќе ја елиминирате секоја можност за лош здив и непријатни мириси на пот, освежете се со вкусен, заситен и многу здрав пијалок, за кој ќе ви бидат благодарни вашето тело, партнерот и пријатели.


Состојки:
– 2 Јаболки
– 4-5 Листови свеж кељ
– 1 Свеж магдонос
– 1 Исцеден лимон (сок)
– 1 Парче ѓумбир
Подготовка :
Состојките добро измијте ги во ладна вода и сите заедно ставете ги во блендер. Ако овошјето и зеленчукот не се изладени, во блендерот додајте и неколку коцки мраз. Сето тоа добро измиксајте го, истурете го во чаша и пијте го наутро пред појадок или помеѓу оброците.

loading...