Пласидо Доминго е позитивен на КОРОНА ВИРУСОТ

Пласидо Доминго е позитивен на КОРОНА ВИРУСОТ

I feel it is my moral duty to announce to you that I have tested positive for COVID19, the Corona virus. My Family and I…

Posted by Placido Domingo on Sunday, March 22, 2020

 

„Чувствувам дека е моја морална обврска да објавам оти сум позитивен на КОВИД-19, познат и како коронавирус. Јас и моето семејство сме и ќе останеме индивидуално изолирани онолку долго колку што се смета за медицински неопходно. Во моментов, сите сме со добро здравје, но имав симптоми на кашлица и треска, па решив да го се тестирам и резултатот беше позитивен.

Прочитајте и ова: 

Итно!! Почина кумановка заразена од КОРОНА ВИРУСОТ

Подолу е вчерашната состојба, за споредба:

Прочитајте се за ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ПОДОЛУ:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.