Платиле 100.000 евра за да го дознаат полот на бебето, Дубаи и светот во шок!

Забавите на кои идните родители дознаваат за полот на бебето станаа многу популарни низ целиот свет, а поединци ги сфатија многу сериозно, па затоа се тркаат чијашто волја ќе биде пооригинална и луксузна.

 Од вчера имаме „победници“. Имено, Анас и Асала Марвах, брачна двојка, инфлуенсери од Емирати, кои по потекло се од Сирија, одлучија дека една од највисоките згради во светот ќе го открие полот на нивното бебе. 

Платиле околу 100.000 евра за да го направат славниот Бурџ Халифа во Дубаи да светне во сина или розова боја, во зависност од тоа дали нивното второ бебе е машко или женско.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.