Плескавици со лосос и компири

Состојки 1 кг Компири 400 гр Лосос 1 Јајце (изматено) 120 гр Брашно 1/2 главица Кромид 2 лажици Свеж копар 1 1/2 лажица Кари во прав 200 гр Лебни трошки … Продолжи со читање Плескавици со лосос и компири