Плејбој најнова жртва на КОРОНА и на постмодерниот свет

Плејбој најнова жртва на КОРОНА и на постмодерниот свет. Денеска беше објавено дека престанува да се издава во печатена форма после 67 години непрекинато излегување.

И имаше неспорно влијание на животот и културата во САД во текот на децениите што следеа.

На насловните страници се појавија редица славни личности, како и Мерлин Монро, на сликата погоре… Појавувањето на насловната страница се сметаше за големо достигнување во кариерата и на одредени личности им помагаше да се стекнат со големи договори за филмови, серии и книги…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.