ПОВЕЌЕ НЕ Е НИВНИ ДОМ – во овој замок ги имаат најубавите спомени, но сега нема да им биде добро кога ќе дознаат кој го наследил

Британската принцеза Јуџини и нејзиното семејство, наводно, „тивко“ се преселиле од имотот „Фрогмор“ во „Нотингем“, пишува „Експрес“ (The ​​Express).


Имено, братучетката на престолонаследникот, нејзиниот сопруг Џек Бруксбанк и нивниот син Огуст, живееја во „Фрогмор“ откако Меган Маркл и принцот Хари го напуштија Обединетото Кралство. Но, Јуџини и Џек, се чини, го избрале имотот „Нотингем“ како ново кралско живеалиште.

ПОВЕЌЕ НЕ Е НИВНИ ДОМ – во овој замок ги имаат најубавите спомени, но сега нема да им биде добро кога ќе дознаат кој го наследил

Се работи за „колиба“ со две спални, што се наоѓа во областа на палатата Кенсингтон, а оваа куќа има врска со војводите од Сасекс. Имено, тоа е местото каде Хари живееше додека тој и Меган се состануваа, и каде што тој ја запроси. Во меѓувреме, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, исто така, накусо живееја во „Нотингем“ со принцот Џорџ, додека нивниот дом се реновираше.
Пред војводата и војвотката од Кембриџ да се вселат во имотот „Аделаид“, „Дејли мејл“ најави дека „нема сомнеж“ дека тие ќе го добијат домот поради тоа што принцот Вилијам е наследник на престолот. Тоа се покажа точно.

Пронајдете не на следниве мрежи: