Повкусно од плескавица: Бомбици со мелено месо и сусам

Направете вкусни топчиња или бомбици од мелено месо со многу сусам кој дава супер вкус. Ова е рецептот за вкусен ручек.

СОСТОЈКИ:

 • 500 гр. мелено месо
 • 1 компир
 • 1 главица кромид
 • 2 чешни лук
 • 1 јајце
 • 2-3 лажици рендан кашкавал
 • вегета
 • бибер
 • сол
 • 200 гр. сусам
 • масло за пржење