Повторно високи бројки: 1168 заразени и 18 починати во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 3353 тестирања, а регистрирани се 1168 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 513 -Куманово 68 -Дебар 6 -Штип 27 -Прилеп 77 -Тетово 65 -Струга … Продолжи со читање Повторно високи бројки: 1168 заразени и 18 починати во последните 24 часа