Повторно нови цени на бензините. Нагоре! РКЕ ажурна и на ниво

Дизел горивото од ноќеска на полноќ поскапува за 2,5 денари за литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска РКЕ. Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,09 отсто.

Поскапувањата на застануваат, а одамна не поефтиниле бензините макар за пола денар.

Дизелот достигна цена од фантастични 104.5 денари
Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.