Повторно нови цени на бензините, одат нагоре кон историски вредности

Нови цени на бензините – од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2,5 денари, а дизелот останува со непроменета цена. ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава по 94,5 денари/литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 по 96,5 денари/литар. Се зголемува и малопродажната цена на Мазутот.

Дизелот пак и натаму ќе чини 86 денари/литар, а екстра лесното масло за домаќинство 84 денари за литар.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.