Повторно тепачка во парламентот на Украина (видео)

Во украинскиот парламент изби тепачка поради нацрт законот за продажба на земјиште.

Во конфликтот учествувале пратеници на владејачката партија „Слуга на народот“ и опозиционерите.

Како што е наведено, лидерката на опозициската партија Бактившчина, Јулија Тимошенко, за време на паузата влегла во претседништвото и го зазела местото на портпаролот Раде Дмитриј Разумков.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.