Погледете како изгледа ‘земјотреско селфи’ на Талат од „Преспав“

Дритон Вејсели, познат како Талат од Преспав, постојано ги засмејува гледачите со неговата пресмешна улога во серијата.
Сепак, актерот во приватниот живот е повлечен и не сака толку да се експонира. Но, она што се крие длабоко во него, на крајот излегува на виделина – неговата смисла за хумор.
Имено, Талат вчера неколку часа после земјотресите објави фотографија на Инстаграм-стори, која ја нарече ‘земјотреско селфи’.


Со оваа фотографија тој ги ‘пресмеја’ своите следбеници, па сите со нетрпение очекуваат повторно да ги гледаат неговите шеги пред малите екрани.
Инаку, пред неколку денови заврши снимањето на 5-та сезона на „Преспав“, а наскоро ја очекуваме премиерата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.