ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ТИЗЕРОТ ЗА ФИЛМСКОТО ДЕБИ НА ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИЌ, ТОЈ ГЛУМИ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕТО НА “АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС“ (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ ќе го има своето актерско деби во продолжението на филмскиот серијал “Астерикс и Обеликс“, а денеска и официјално беше претставен краток тизер.

“Астерикс и Обеликс: Средното Кралство“ е претстојната француска авантуристичка комедија во режија на Гијом Кане, кој исто така го игра Астерикс.

Во филмот, во кој глуми Жил Лелуш како Обеликс, препознатливите херои за прв пат патуваат во Кина. Оригиналната приказна е заснована на сценарио на Филип Мехелен и Жулиен Ерве.

Како што објави Дедлајн оваа пролет, во овој филм е избран легендарниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ, кој ќе го толкува ликот по име Антивирус.

Покрај Ибрахимовиќ и гореспоменатото дуо, во филмот се појавуваат и Винсент Касел како Цезар, Марион Котијар како Клеопатра и Џонатан Коен како Финалтезис.

Ова е првиот филм за познати херои кој не е заснован на ниту еден од стриповите на Астерикс, ниту пак го глуми Жерар Депардје како Обеликс.

Снимањето првично беше планирано да се одржи во 2020 година во Кина, но беше одложено една година и се пресели во Франција поради пандемијата на коронавирус. Издавањето е закажано за 1 февруари 2023 година.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.