Погледнете како да го одмрзнете ветробранското стакло за 1 минута

Чистењето на ледот од ветробранското стакло на автомобилот знае да биде една од најдосадните работи во зима. Сепак постои едноставен начин да се победи истиот.
Рецептот е да земете прскалка во која ќе има 2/3 медицински алкохол, 1/3 вода и една лажичка сјај за садови.
Погледнете го видеото и научете како да го решите овој проблем во една минута.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.