Погледнете како Хрватска денеска се тресеше

Централна Хрватска денеска во 12:20 часот повторно беше погодена од силен земјотрес.
ЕМСЦ објави дека епицентарот бил во близина на Петриња, а јачината била до 6,3 степени според Рихтеровата скала.
На YouTube каналот на 24сата.hr се појави видео кое е снимано во дом додека трае земјотресот.
Погледнете:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.