Погребан Денис Тот, младиот ракометар кој до смрт беше претепан во Скопје 

Хрватскиот ракометар Денис Тот денеска беше погребан во родното Ѓаково откако до смрт беше претепан во Скопје. Заедно со најблиските роднини и пријатели, од ракометарите се простија и голем број сограѓани.
„Дениз, ти благодарам за се што направи за твоето семејство, твојот град и спортот“, рекол свештеникот, пренесува Радио Ѓаково.


“Тешко е да се каже последното благодарам бидејќи можеше да направи многу повеќе, но мораме да го прифатиме тоа. Тој не напушта, но споменот му останува”, рекол свештеникот.
На погребот беа присутни и Ненад Бјелица, Миле Петковиќ, Миро Бичаниќ, Владо Ковачевиќ, Стјепан Јукиќ…
Хрватските медиуми објавуваат дека во Скопје се води истрага, но и дека има сомнеж за обид за прикривање на убиството.
Денис беше до смрт претепан во Скопје. Две лица се во притвор, а за првоосомничениот е распишана меѓународна потерница.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.