ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА СНЕГ – УХМР со детална временска прогноза за цела недела

Времето утре ќе биде облачно и значително постудено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег.
Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува умерен, на повеќе места засилен ветер од северен правец.
Во следните денови времето ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност.
Во петок не очекува покачување на дневната температура која ќе се искачи на максимални 16 степени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.