Подгответе се: Од петок промена на времето

Loading...

До четврток, времето во Македонија ќе биде претежно стабилно и суво, освен во западните делови каде ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.
Од петок ќе има зголемена облачност и повремен локален дожд.
Дневните температури ќе бележат постепено опаѓање.

loading...