Подгответе се: Од утре пообилни врнежи од дожд и снег

Пообилни врнежи од дожд, а на планините и снег, за утре и за в среда најавуваат метеоролозите.
Од УХМР информираат дека во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со
повремени врнежи од дожд. Утре и во среда врнежите ќе бидат пообилни над 35 л/м2, на места и поројни. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Во среда ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.
Утре минималните ќе бидат над нулата и ќе се движат од три до 11 степени, од вторник ќе се спуштат и ќе се движат од два до минус три степени. Дневните максимални од седум до 14 степени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.