Подметнати два пожари во Скопје

Од Пожарна известуваат дека големиот пожар во Арачиново е подметнат.

„Станува збор за поголема површина, гори трска и сува трева. Нема никаква опасност од проширување. Екипите се на терен“, истакна командирот на Пожарната бригада Владимир Симоновски.

Тој додава дека во моментов уште една екипа е на терен поради подметнат пожар во Сопиште.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.