Подуените јакни се неизбежен моден тренд оваа зима: 4 модели кои оставаат без здив

Loading...

Топли, модерни и практични
Наскоро доаѓа зимата, а со неа и постудените денови кои бараат палтата и лесните капути да ги замениме со јакни и бунди. Покрај тоа што јакните се незаменлив дел од гардеробата во текот на есента и зимата, за многумина тие се и важен дел од стајлингот.
Без нив, практично е невозможно да се излезе од дома во овој период, па затоа многумина веќе почнаа да бараат топла, а сепак модерна и практична јакна.
Трендовите се менуваат од сезона во сезона, но многумина ќе бидат среќни бидејќи и оваа година омилени се пуф јакните, кои се, се чини, еден од најпопуларните парчиња облека. Со прилично едноставни парчиња, како фармерки и здолниште, но и елегантни фустани, пуф јакните се одлично парче кое можете да го носите во секое време и секаде.
Стајлинг за секој ден


Пред неколку години, овие јакни се носеа само во зима, бидејќи се сметаше дека не се женствени и практични. Сепак, нивниот моден статус драстично се промени благодарение на брендовите кои решија да го претворат во практично парче облека, како што се, на пример, Moncler, Balenciaga и Veterments.
Деловна комбинација


Овој стајлинг е доказ дека дури и во големи надуени јакни, жената може да изгледа елегантно и модерно.
Бебешката розова и тексасот се непогрешлива комбинација


Без разлика дали ќе се одлучите за светла боја или впечатлив крој – зависи од вас, но доколку сакате вакви нежни бои, тогаш оваа комбинација е полн погодок за вас.
Црвената е секогаш во мода


Црвената е секогаш во тренд, но особено во текот на декември и јануари, кога е вистински симбол за претстојните празници. Доколку сакате да носите еднобојни комбинации, црвената јакна е совршен избор, бидејќи секогаш ќе му дава посебна нота на стајлингот.

loading...
Loading...