Пожар во болница во Москва во која се сместени заразени од коронавирусот, има и загинати

Loading...

Досега едно лице го загубило животот во пожарот кој избил во болница во Москва во која се сместени пациенти заразени од коронавирус.
Како што пренесуваат локалните медиуми, пожарот избил на приземје, а пациентите се евакуирани на друго одделение.

Навреме била отстранета и заштитната медицинска опрема за Ковид-19, која била сместена во близина на местото каде што избил пожарот.


Во Русија од коронавирус се зразени речиси 200.000 луѓе, а починале 1.827.

loading...