Пожар кај „Аурора“ во Берово, гостите евакуирани

Loading...

Пожар избува попладнево во шумата во близина на хотелскиот комплекс „Аурора“ во Берово, јавува „Независен“. Гостите во хотелот биле евакуирани.


Пожарот е локализиран и речиси изгаснат, сведочат дел од гостите во „Аурора“.

loading...