Позитивна на КОРОНА е негувателка од градинка во Битола

Loading...

Позитивна на КОРОНА е негувателка од градинка во Битола

5 деца се ставени во изолација како последица на ова, и 5 вработени во градинката

Ова не е прв случај во градинките. Пред некој ден позитивна негувателка беше лоцирана и во Свети Николе.

Само три дена од почнувањето со работа на градинките се случува овој настан.

Негувателка во градинка во Битола позитивна на коронавирус, а пет деца, три воспитувачки и две негувателки се ставени во домашна изолација од 14 дена, соопштија денес од Центарот за јавно здравје.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...