ПОЗНАТА ВОДИТЕЛКА ПРИЗНА ДЕКА СЕ ЗАНИМАВА СО ПРОСТИТУЦИЈА И ДОБИ ОТКАЗ ОД РАБОТА. ПОЗНАТ Е НЕЈЗИНИОТ ИДЕНТИТЕТ, СИТЕ ЈА ПОЗНАВАТЕ (ФОТО)

Старлетата а воедно и водителката, Сенада Нуркиќ, беше водителка на шоуто Моќна програма на телевизијата Пинк.

На крајот на јануари 2017 година, таа откри дека се занимавала со проституција, што предизвика лавина од критики кои доведоа до тоа таа да ја изгуби својата работа.

Извор близок до продукцијата го потврди откажувањето на емисијата поради поплаки за нејзината содржина и однесувањето на Нуркиќ. Сепак, тие не потврдија дека позади отпуштањето на водителката стојат наводи за проституција или слични шпекулации.

Се сеќаваме, како што објави еден од соседните медиуми, Маца неодамна јавно признала дека се занимавала со проституција за да успее да преживее.

Дека оваа тема не го потресе само нашето поднебје, говори и фактот што во целиот свет се зборува за водителките од овие простори кои се занимаваат со најстариот занает.

Во прилог на тоа оди и текстот на еден истакнат портал „Russia Today“, кој се позанимаваше со темата Маца Дискреција.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.