Позната пејачка од “Звезде Гранда” се венчаше: Фудбалерот го подготвуваше “запросувањето” во тајност

Познатата пејачка се вери: Фудбалерот го чуваше запросувањето во тајностМарина Богдановиќ, пејачка и поранешна учесничка на „Звезде Гранда“, ненадејно ја запроси долгогодишниот партнер. Оваа среќна вест парот реши да ја сподели на социјалните мрежи, каде следеа бројни честитки од семејството, пријателите и колегите на Марина.Марина и нејзиното момче се во хармонична врска веќе неколку години, но таа ретко зборува за приватниот живот во медиумите. Оваа вест изненади многумина, особено што нејзиниот партнер долго време го подготвуваше тоа во тајност.Парот бил на заедничко патување кога запросувањето се случило на романтично место. Марина не можела да сонува дека ќе ја чека вакво изненадување.Марина во една прилика во емисијата „Исповеди“ откри дека нејзиното момче игра фудбал и дека се запознале на забавата на неговиот брат на која таа пеела.
Се заколнав дека никогаш нема да имам дечко од свирка и се што ќе кажеш дека нема да правиш ти се случува. Неговиот брат имаше близнаци и јас тогаш пеев. Почна нешто околу мене, реков „Ајде“. Тоа го видоа колегите, па рекоа дека е убав, дури и голман. Тој е толку убав, висок е, има зелени очи. Тој е од Белград, но не можам да кажам каде брани, не му се допаѓа. Сакам да кажам се за себе, но не можам – изјави Марина.

Пронајдете не на следниве мрежи: