Познатиот актер има милиони на сметка, но летува како да работи за минималец – скромно и без никаков луксуз

Комичарот Адам Сендлер редовно предизвикува позитивност и пријатно расположение со своето опуштено издание во јавноста.
Да не го познавате, сигурно не би помислиле дека пред вас се наоѓа личност со многу пари на својата сметка.
Овојпат актерот уште еднаш ја покажа својата скромност – Сендлер уживал во излетот со своето семејство, без никаков луксуз.


Од својот дом понеле сè што им треба – столици и храна, која што на Сендлер очигледно многу му значи.
И останатиот дел од неговото семејство и пријатели, уживале во овој начин на живот иако себеси можат да си дозволат луксузни излети.
Инаку, најновиот филм во кој што глуми Адам Сендлер „Uncut Gems“ и во кој ја толкува улогата на златарот со еврејско потекло кој што живее во Германија, доби многу пофални зборови и позитивни коментари од публиката на социјалните мрежи, со што Адам уште еднаш докажа дека е врвен актер.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.