Познатиот скијач им подлегна на повредите

Loading...

Францускиот скијач Давид Поасон почина по падот на тренингот викеднот во кандскито ски-центар Накиска, соопшти синоќа Францускиот скијачки сојуз.35-годишниот Поасон брзо по падот беше однесен во болница, но лекарите не успеаја да му го спасат животот.
Најдобриот резултат во неговата кариера е бронзен медал во спуст на Светското првенство во 2013 година. Во Светскиот куп дебитира во 2004 година и оттогаш 11 пати успеа да биде на подиумот.

 35-годишниот Поасон брзо по падот беше однесен во болница, но лекарите не успеаја да му го спасат животот.
Најдобриот резултат во неговата

loading...