ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ КОИ СЕ ИНФИЦИРАА СО КОРОНАВИРУС

Loading...

Новиот коронавирус  е непредвидлив кого се може да стигне. Многу познати личности подклекнаа на инфекцијата од вирусот , некои асимтоматски, други со лесни симптоми, а некои завршија и во болнички установи за да се лекуваат и подобри нивното здравје.

Издвоивме неколку познати личности кои се инфицираа со коронавирусот:

Силвио Берлускони- 83-годишниот поранешен италијански премиер

Роберт Патисон- 34-годишниот глумец, познат првенствено по улогата на романтичниот вампир Едвард Кален.

Двејн „Рок“ Џонсон-Поранешниот борачот кој стана филмска ѕвезда

Нејмар –Бразилската фудбалска икона, играч на ФК Париз Сен Жермен

Усеин Болт- Атлетичарската легенда

Антонио Бандерас– Шпанскиот актер

Жаир Болсонаро –Бразилски претседател

Том Хенкс- Глумец

Софи Трудо – Сопругата на канадскиот премиер Џастин Трудо

Борис Џонсон – Британскиот премиер

Вирусот е опасен може да го стигне секој!

Чувајте се!!!

loading...