Познати осмина финалните двојки во ЛЕ

Двомечот помеѓу Тотенхем и Интер е најпривлечниот во осмина финалето во фудбалската Лига Европа.

Првиот натпревар ќе се одигра во лондон, а реваншот ќе биде на „Џузепе Меаца“ во Милано. Осмина финални двојки во Лига Европа:Леванте-Рубин КазањШтутгарт-ЛациоТотенхем-ИнтерВикторија Плзен-ФенербахчеАнжи Махачкала-ЊукаслБазел-ЗенитСтеауа-ЧелзиБенфика-БордоПрвите натпревари ќе се одиграат на 7. и 14.март.
Макфакс
Двомечот помеѓу Тотенхем и Интер е најпривлечниот во осмина финалето во фудбалската Лига Европ

Пронајдете не на следниве мрежи: