Познати се суперфиналистите на “Задруга 3”: Кој е вашиот фаворит?

Конечно е познато кој 15 учесници ќе се борат за главната награда.

Големото финале на “Задруга 3” е денес во 21:00 ч. Одлучено е кој се суперфиналисти на ова шоу, а некои од овие 15 учесници ќе ја освои главната награда.

– Драги задругари, останавте уште 15 учесници, 15 учесници за кои пубиката одлучи дека треба да останат до самиот крај. Ве известуваме дека сте суперфиналисти и ви посакуваме многу среќа- пишуваше  во писмото што го испрати Големиот шеф.

Во суперфиналето ќе се натпреваруваат: Тара Симов, Анабела Атијас, Менсур Ајдарпашиќ, Јелена Пешиќ, Бора Сантана, Мима Живковиќ, Ива Гргуриќ, Филип Џукиќ, Гаги Џогани, Марко Миљковиќ, Маја Маринковиќ, Стефан Кариќ, Марко Јањушевиќ, Ермина Пашовиќ и Лепи Мича.

Кој е вашиот фаворит за победа во “Задруга 3”?

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.