Познати се четвртфиналистите во Еврокупот

Со натпреварите од шестото коло во Групите И и К, заврши Топ 16  во кошаркарскиот Еврокуп. Последни екипи кои изборија пласман во четвртфиналето се Будуќност од Подгорица и украинскиот Будивељник.Група И:Будивељник-Труимф 88:77Будуќност-Банвит 66:50Група К:Стелмет-Локомотив Кубан 94:88Кахасол-Спартак Санкт Петербург 68:66Во четвртфиналето во Еврокупот ќе играат Спартак-Будивењник, Будуќност-Локомотив, Улм-Билбао и Валенсија-Уникс. Четвртфиналните натпревари ќе се одиграат на 5 и 6 март, а реваншите ќе се одиграат една недела подоцна.
МакфаксСо натпреварите од шестото коло во Групите И и К, заврши Топ 16  во кошаркарскиот Еврокуп. Последни екипи к

Пронајдете не на следниве мрежи: