Познат српски актер се ожени со 32 години помлада жена

Loading...

Познат српски актер се ожени со 32 години помлада жена

Медиумите кај нас изминатиот период пишуваа наголемо за врската која заврши со брак, на наш познат доктор со триесеттина години помлада жена. Пред два месеци, слична ситуација имаше и поранешниот Реис.

Медиумите објавија фотографии од неговата венчавка, а потоа тој се повлече од водечкото место во мислиманската заедница. Но вакви примери нема само кај нас.

Актерот Небојша Кундачина (59) е оженет со Марија, 32 години помлада од него, која ја запозна во театар додека таа беше прва година на студии.

Небојша, се ожени со Марија на 24 јануари 2019 година, а парот вели дека „љубовта не познава години“.

– На факултетот ни беше дадена задача да напишеме семинарска работа за драмите што ги гледавме, а јас гледав неколку во националниот театар во кој играше Небојша.

Неговата глума ме трогна толку многу што му пријдов по еден настап со желба да му поставам неколку прашања за неговите улоги – рече Марија за магазин „Глорија“.

Небојша истакна дека бил изненаден што некој пишува семинарска работа за тоа.

– Бидејќи по претставите обично не сум во можност да размислувам како што треба, ја замолив Марија да разговара со мене следниот ден.

Во меѓувреме, сакав да размислам малку и, за слава на науката, да дадам соодветни и значајни одговори. И така, следниот ден се слушнавме и разговаравме, се разбира во театарот и за театарот и веднаш се појавија симпатии, се препознавме – истакна Кундашина.

– Од почетокот, сè помеѓу нас беше некако романтично, ако нешто може да биде романтично во ова брзо и лудо време. Прекрасно е кога две лица се наоѓаат едни со други и се препознаваат.Кога станува збор за вистинската личност, тогаш сè се случува лесно, без никакви стратегии и планови, па свадбата дојде некако спонтано. Имаме многу исти интереси, за глума, музика.

Читаме многу, но најмногу поврзано со глумата, споделуваме слично чувство за добри работи и заедно сето тоа го доживуваме како еден вид восхит – изјави актерот за неговата врска со Марија.

– Едноставно се случува или не, како што вели поетите, вели Небојша.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...