Познат фудбалер изврши самоубиство во стан во Белград

Loading...

Познат фудбалер изврши самоубиство во стан во Белград. Си пукал со пиштол во глава

Некогашниот фудбалски репрезентативец на Југославија Милјан Мрдаковиќ извршил самоубиство во станот на неговата девојка.

Седејќи на кревет, тој во еден момент рекол дека веќе не може да издржи и извадил пиштол кој го носел во својот ранец. Пиштолот припаѓал на неговата мајка. Тој е роден во 1982 година во Ниш. И во текот на кариерата играл за десетина клубови. Имал настапи и за репрезентацијата на Србија.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...