ПОЗНАТ ФУДБАЛЕР ЈА МАСАКРИРАЛ СВОЈАТА ПОСТАРА ДЕВОЈКА! Ја малтретирал додека не умрела

Страшна вест ни доаѓа од Италија, каде италијанскиот фудбалер Џовани Падовани (27) ја убил својата 30-години постара девојка Алесандра Матеучи.

Џовани Падовани, од Сицилија до Болоња за да ја убие поранешната: бил опседнат со неа

Имено, станува збор за играч кој ги помина сите помлади категории на Наполи, но никогаш не успеа да се наметне и не заигра за првиот тим, туку талкаше по пониските лиги во Италија.

-Едвај чекам да дојде полиција, сакам се да заврши – беа првите зборови кои ги кажа Падовани по убиството на неговата 57-годишна партнерка.

Кога жртвата се вратила во нејзината резиденција околу 21 часот и 30 минути, младиот човек ја изненадил.

Тој почнал да ја удира со раце, а потоа со чекан и други остри предмети и нанел тешки повреди во пределот на главата додека таа викала да застане и повикала помош.

Соседите притрчале да ѝ дадат прва помош на жената и повикале брза помош и полиција, но таа починала непосредно пред доаѓањето на лекарот додека убиецот чекал на лице место полицијата да го уапси.

Ја слушнав како вика „помош, Џовани, те молам, не!“ – им рекла сестрата на жртвата на безбедносните органи по апсењето на Падовани.

Според неа, 27-годишниот маж досега физички не ја нападнал жртвата, но бил љубоморен на својата партнерка и љубоморно се однесувал кршејќи садови и фрлајќи чаши кон неа. Кога таа не одговараше на неговиот телефон, тој се јавуваше на нејзиното семејство и им кажуваше навредливи зборови.

Соседите, кои зборувале за италијанските медиуми, изјавиле дека парот бил заедно една година. Тој живеел на Сицилија, а таа живеела и работела во Болоња.

Падовани почнал да се опседнува со својата девојка и во јануари таа го замолила да ја прекине нивната врска. Тогаш убиецот почнал да ја демне 57-годишната жена, според соседите, двајцата често се тепале во куќата на жртвата.

На 29 јули, Матеучи поднела забрана за задржување за да се заштити од него, но иако обвинителството отворило списи, забраната за задржување не била издадена бидејќи полицијата чекала да разговара со сведоци кои биле на одмор за да го дополни извештајот што ќе го поднесе до надлежниот суд.

Алесандра Матеучи беше многу активна на социјалните мрежи. Таму го запознала својот убиец пред една година.

Често се фотографирала пред огледало како пробува облека и чевли. Впрочем, нејзината професија беше поврзана со модата бидејќи работеше како претставник на модна куќа во Болоња.

Според италијанските медиуми, се чини дека големата разлика во години не била пречка за нивната врска. Но, кога тој станал репресивен кон партнерката, таа се исплашила од него и го замолила да ја напушти куќата.

Многу се плашеше од него затоа што се инаетеше и не сакаше да го пушти во куќата – рекол соседот, додека друг сосед рекол дека жртвата побарала од нив да не ја отвораат влезната врата од зградата.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.